Goście specjalni

Kategorie

Inspirujące spotkania, porady ekspertów, nowa wiedza – Research Week 2024 to wyjątkowe wydarzenie dla naukowców, doktorantów i studentów, które rozpocznie się 11 marca (poniedziałek).

Image

Program jest bogaty – w ciągu tygodnia odbędzie się kilkadziesiąt spotkań dla naukowców i z naukowcami, dyskusji, paneli, prezentacji osiągnięć badawczych z Politechniki Łódzkiej. Warto też zwrócić uwagę na gości specjalnych Research Week.

Andrzej Dragan

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Andrzej Dragan, fizyk i popularyzator nauki, związany z Uniwersytetem Warszawskim. Jego wystąpienie pt. „Wiara w ignorancję ekspertów” będzie nawiązaniem do zagadnienia przewodniego wydarzenia. Sztuczna inteligencja w ujęciu interdyscyplinarnym będzie tematem wielu dyskusji w czasie Research Week.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w panelu spotkań poświęconych zdobywaniu grantów. Doskonałym przykładem naukowca efektywnie korzystającego z międzynarodowych programów jest prof. Piotr Sankowski z Uniwersytetu Warszawskiego – zdobywca  prestiżowych grantów ERC.

Lech Kaniuk

Jeden z zaplanowanych tematów jest komercjalizacja wyników badań naukowych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać perspektywę praktyków, np. w czasie spotkania z Lechem Kaniukiem, przedsiębiorcą, inwestorem i autorem książki "Siła Pędu". Swoją wiedzą będą służyć także pracownicy Centrum Innowacyjności i Przedsiębiorczości, którzy doradzą w zakresie zakładania start-upów i i spin-offu.

W ramach Research Week odbędzie się także Dzień otwarty dla kandydatów na studia w Politechnice Łódzkiej. Udział w nim weźmie Mateusz Witczak (do lutego 2023 redaktor naczelny portalu PolskiGamedev.pl oraz magazynu "PolskiGamedev.pl"; krytyk, dziennikarz).

Oferta Research Week zawiera wiele tematów ważnych dla naukowców na różnych etapach kariery, a także dla osób rozważających podjęcie pracy badawczej. Zapraszamy do poznania programu i udziału w licznych spotkaniach.